چه میزان نیکوتین در ویپ برابر با سیگار کشیدن است ؟

میزان نیکوتین در ویپینگ
با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید

چه میزان نیکوتین در ویپ برابر با سیگار کشیدن است ؟

میزان نیکوتین در ویپ و میزان مقایسه‌ای با مشخصه‌ای مانند سیگار از مواردی است که قصد داریم در این مقاله به بررسی آن بپردازیم.

دنیای ویپینگ و سیگارهای الکترونیکی یکی از جنبه‌های جدید در دنیای استعمال دخانیات به حساب می‌آید. با گسترش و مدرن شدن سبک زندگی جوامع مختلف بشری، سایر مشخصه‌ها حتی استعمال دخانیات نیز رو به مدرنیته شدن رو به حرکت است. صنعت سیگارهای الکترونیکی و ویپ یکی از مشخصه‌هایی است که می‌تواند مثال بسیار مناسبی برای توضیحات بالا باشد. به دلیل نوپا بودن این عرصه، بسیاری از افراد استفاده و انتخاب ویپ یا سیگار الکترونیکی را شروع نمی‌کنند. بسیاری نیز بر این باورند که آسیب و ضرری که ویپ و یا سایر سیگارهای الکترونیکی بر بدن وارد می‌کند، به مراتب بیشتر از سیگارهای معمولی است.

با توجه به اینکه مشتریان زیادی از ما در ویپزکو سوال میپرسند که چه نوع ایجوس (جویس) باید استفاده کنند اگر قصد آنان ترک سیگار باشد، برای این که بتوانیم به این مشخصه بهتر و راحت‌تر اشاره کنیم، تصمیم گرفتیم یک بررسی کلی و مقایسه‌ای نسبت به میزان نیکوتین و یا مشخصه‌های مرتبط به آن به دست آوریم. این عامل باعث می‌شود تا بتوانید نسبت به انتخاب این دو مورد، با دید بازتری تصمیم گرفته و بسیار بهتر از قبل عمل کنید. با ما همراه باشید.

بحث اساسی میان ویپ و سیگار؛ کدام یک برنده است؟

در دورانی که سیگارهای الکترونیکی پا به عرصه استعمال دخانیات گذاشت، بسیاری از افراد بحث میزان نیکوتین و تفاوت آن با نمونه‌های قدیمی مانند سیگار را مطرح کردند. همین عامل باعث شد تا بسیاری از افراد برایشان در این زمینه سوال پیش بیاید که کدام یک از این دو نمونه گزینه مناسبی برای استعمال به حساب می‌آید؛ سیگار یا ویپ؟ همچنین بعضی از این افراد میزان استفاده از ویپ و برابری آن با سیگار را سوال داشتند؛ با هم چند نمونه کلی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

قبل از این که بخواهیم بطور تخصصی این موضوع را بررسی کنیم که به چه میزان استفاده از ویپ برابری می‌کند با سیگار، باید به شما بگویم که مشخصه دقیقی در این زمینه نمی‌توان در اختیار شما قرار داد. دلایل مختلفی نیز در این زمینه وجود دارد. نوع ایجوس (یا لیکویید که در سیگار الکترونیک استفاده میشود)  که انتخاب می‌کنید، میزان نیکوتین موجود در آن، میزان مصرف فرد و . . . از عواملی است که ما را از دادن آمار دقیق منصرف می‌کند. همچنین این موضوع را نباید فراموش کرد که میزان جذب نیکوتین و واکنش نشان دادن به آن نیز با توجه به مشخصه‌های مختلف می‌تواند از دیگر دلایلی باشد که نتوان نظر قطعی در این زمینه داد .

سیگار یا ویپ

میزان نیکوتین در ویپ

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، میزان نیکوتین در ویپ بر اساس برند و نوع ایجوس می‌تواند متفاوت باشد. اگر بخواهیم در این زمینه به طور نسبی صحبت کنیم، می‌توانیم به شما بگوییم که ویپ‌ها معمولا بسته به نوع ایجوس خود می‌توانند میزان مختلفی از نیکوتین را به بدن فرد برسانند. معمولا میزان نیکوتین ایجوس‌ها بر اساس میلی گرم دسته بندی شده و اندازه‌هایی حدود 0، 3، 6 ، 12 میلی گرم دارند. البته این موضوع را نباید فراموش کرد میزان نیکوتین برای بعضی از افرادی که کام قوی‌تری می‌خواهند نیز وجود دارد. معمولا این افراد به سراغ ایجوس‌های سالت می‌روند که حدود 30-۵۰ میلی گرم نیکوتین دارند.

 • ۰ میلیگرم نیکوتین = بدون نیکوتین
 • ۳ میلیگرم نیکوتین = ۳ میلیگرم / ۱ میلی لیتر
 • ۶ میلیگرم نیکوتین = ۶ میلیگرم / ۱ میلی لیتر
 • ۱۲ میلیگرم نیکوتین = ۱۲ میلیگرم / ۱میلی لیتر

خوب این به چه معنی می باشد؟

فرض کنیم در یک جویس ۳۰ میلی لیتری با نیکوتین ۵۰ میلی گرم ، در هر میلی لیتر ۵۰ میلیگرم نیکوتین موجود است و در کل بطری  ۳۰ میلی لیتر ۱۵۰۰ میلیگرم نیکوتین موجود است.

در هر یک میلی لیتر از ایجوس، میزان نیکوتین‌های بالا بسته به نوع ایجوس وجود دارد. می‌توانید این عوامل را به راحتی انتخاب کرده و در این زمینه می‌توانید به بهترین شکل ممکن از ویپینگ خود لذت ببرید. البته اگر نسبت به میزان نیکوتین ایجوس خود شک دارید، می‌توانید از طریق تماس با ما با کارشناسان ویپرزکو مشورت نمایید.

میزان نیکوتین موجود در یک نخ سیگار به چه میزان است؟

 در زمینه سیگار اگر بخواهیم صحبت کنیم، معمولا می‌توانیم به وجود یک گرم تنباکو در یک نخ سیگار اشاره کرد. معمولا یک گرم تنباکو حدود 8 میلی گرم نیکوتین دارد. این میزان نیکوتین به میزان بسیار زیادی از آن جذب بدن نمی‌شود. البته این موضوع را نباید فراموش کرد که میزان نیکوتین نیز بر اساس نوع برند و نوع سیگار می‌تواند متفاوت باشد. معمولا این قبیل سیگارها مواد سمی بیشتر نسبت به سایر نمونه‌های موجود در بازار به بدن فرد مصرف کننده انتقال می‌دهند.

این نکته را نیز نباید فراموش کرد میزان نیکوتین موجود در هر نخ سیگار بین 8 تا 20 میلی گرم بوده که بر اساس نوع و برند سیگار متفاوت است. به همین دلیل نمونه موجود نیکوتین در یک سیگار را 8 میلی گرم انتخاب کردیم زیرا تا حدود بسیار زیادی غیر ممکن است که یک فرد تمام نیکوتین موجود در یک سیگار را جذب کند.

همچنین این مشخصه را به یاد داشته باشید که تمام نیکوتین موجود در یک سیگار توسط فرد جذب بدن نمی‌شود و این عامل وابسته به میزان استفاده فرد سیگار، حجم کام‌های وی و میزان سوختن سیگار و عدم استفاده از آن در زمان روشن بودن بستگی دارد. به طور کل تنباکو ترکیبات مختلف بسیار زیادی دارد که تاثیرات منفی بسیار زیادی بر روی بدن می‌گذارد. این تاثیرات بر اساس نوع تنباکو و برندی که آن را ترکیب می‌کند نیز می‌تواند تاثیرگذار باشد.

ویپینگ یا استعمال سیگارهای سنتی؛ کدام یک انتخاب سالم‌تری به حساب می‌آید؟

سیگار حاوی بیش از ۷000 ماده شیمیایی و سمی است که بسیاری از آنها برای بدن ما از جمله قطران و مونوکسیدکربن بسیار مضر هستند. 

در کل ویپ یک گزینه بسیار مناسب و سالم‌تر نسبت به سیگار به حساب می‌آید. دلایل این موضوع نیز عبارتند از:

 1. انتخاب میزان نیکوتین به عهده فرد است.
 2. بر اساس نوع PG یا همان پروپلین گلیکول موجود در ویپ صرفا برای انتقال طعم و حس ضرب گلو است که حس و حال کاملا شبیه به سیگار را به فرد انتقال می‌دهد اما در مقایسه با سیگار هیچگونه آسیب خاصی سلامتی شما را تهدید نخواهد کرد.
 3. وجود VG یا گلیسرین گیاهی از دیگر مواد تشکیل دهنده جویس است که باعث تنظیم حجم بخار خروجی می باشد و برای سلامتی شما هیچگونه خطری ایجاد نمی‌کند.
 4. طعم دهنده جویس ها همان اسانس های خوراکی میباشند و تنوع بسیار زیادی برای سلایق مختلف دارند. 

چه میزان نیکوتین برای ما مناسب است ؟

انتخاب میزان نیکوتین برای افرادی که سیگار میکشند متفاوت می باشد که در پایین میزان مصرف نیکوتین برای افراد سیگاری مقایسه شده است . سیگارالکترونیکی هم مانند سیگارهای تنباکویی جذب نیکوتین را دارند ولی مواد سمی و شیمیایی مضر را ندارند. میتوانیم به جذب نیکوتین برای افراد سیگاری اشاره کنیم که عبارت است از :

 • 0 میلی گرم- این نمونه از ایجوس‌ها مناسب برای آن دسته از افرادی است که سیگار را سابق بر این ترک نموده اند و میخواهند از اعتیاد به نیکوتین رها شوند.
 • 3 میلی گرم- این میزان از نیکوتین برای افرادی که سیگار سبک مصرف میکنن وجود دارد. معمولا بهتر است افرادی از این نمونه استفاده کنند که وابستگی بسیار کمتری نسبت به نیکوتین داشته باشند.
 • 6 میلی گرم- این اندازه از نیکوتین مناسب افرادی است که سیگار به میزان متوسط مصرف میکنن که اندازه نیکوتین متوسط می باشد .
 • +6 میلی گرم- این میزان نیز برای آن دسته از افرادی است که که سیگار سنگین مصرف میکنن .

برای مشاهده پرفروش ترین جویس ها اینجا کلیک کنید 

 

 

نیکوتین سالت (ایجوس نیکوتین بالا)

نیکوتین سالت ها یک روش جدید در ایجویس ها که دارای مقدار زیادی نیکوتین می باشد که میزان نیکوتین آن به 50 میلی گرم نیز می رسد . که در نگاه اول خیلی بالا به نظر می رسد که بیشتر مخصوص دستگاه های پاد سیستم می باشند که سالت ها به دلیل داشتن ضرب گلوی بالاتر حس سیگار را به شخصی که ویپینگ میکند را می دهد .

این دستگاهها (دستگاههای نیکوتین سالت) جویس به مراتب کمتری را در مقایسه با جویسهای معمولی تبخیر میکنند.  با در نظر گرفتن جوس مصرفی، مقدار کلی نیکوتین جذب شده بسیار شبیه به یکدیگر است.

به طور مثال، یک ایجوس ۳۰ میلی لیتری با نیکوتین ۳ میلی گرم حاوی مقدار کلی ۹۰ میلی گرم نیکوتین است. یک دستگاه مخصوص سالت نیکوتین مثل ایجیس پاد که یک میلی لیتر سالت نیکوتین جوس با نیکوتین ۵۰ میلی گرم در مخزن دارد را تصور کنید. اگرچه در ایجوس ۳۰ میلی لیتری شما مقدار جوس بیشتری را در مقایسه با ۱ میلی لیتر سالت نیکوتین تبخیر میکنید و این به دلیل این می‌باشد که جوسهای ۳۰ میلی لیتری برای دستگاههای ساب اهم قوی مناسب میباشند. از سوی دیگر، ۱ میلی لیتر سالت نیکوتین جوس در دستگاههای کوچک، مانند دستگاههای مدادی، مورد ویپینگ میشوند و مقدار جوس به مراتب کمتری برای این منظور مصرف می‌شود.

ما در فروشگاه ویپرزکو، مقدار و تعداد بسیار زیادی جوسهای سالت نیکوتین متنوع جهت انتخاب بیشتر مشتریان خود موجود داریم.

سوالات رایج مربوط به سیگار و ویپینگ

چه تعداد پاف‌های یک ویپ برابر با یک نخ سیگار است؟

جواب دادن به این سوال بسیار سخت است و به این نیاز است که به مشخصه‌های مختلفی توجه کرد تا بتوان پاسخ مناسبی برای آن پیدا کرد. مشخصه‌هایی مانند اتومایزر و تنظیمات ماد از عواملی است که باعث می‌شود تا نتوان مقیاس دقیقی برای این مشخصه پیدا کرد. تنظیمات اتومایز ساب اهم ویپ باعث می‌شود تا میزان توان ویپ افزایش پیدا کرده و همین عامل به نوبه خود این امکان را به وجود می‌آورد تا میزان مصرف ایجوس نیز افزایش پیدا کند.

در هر بار کام گرفتن از ویپ، چه میزان نیکوتین وجود دارد؟

بهتر است برای این که بتوانید میزان نیکوتین هر بار کام از ویپ خود را از طریق میلی لیتر به دست آورید. اگر بخواهیم در این زمینه برای شما مثال بزنیم، می‌توانیم به یک ایجوس اشاره کنیم که 6 میلی گرم نیکوتین دارد. این ویپ در هر میلی لیتر خود، 6 میلی گرم نیکوتین دارد. از این طریق می‌توانید به میزان نیکوتین موجود در ویپ خود پی ببرید.

میزان نیکوتین در یک نخ سیگار به چه میزان است؟

به طور تقریبی ۸ تا ۲۰ میلی گرم نیکوتین در هر سیگار تنباکویی موجود است. البته هنگامیکه سیگار در حال سوختن است مقدار زیادی از نیکوتین آن سوخته و از بین می‌رود. مگر اینکه شما تمام سیگار را بدون توقف و یک مرتبه استعمال کنید، در غیر اینصورت شما تمام نیکوتین یک سیگار را مصرف نخواهید کرد. اگرچه شما مقدار نیکوتین کمتری از سیگارهای سنتی (تنباکویی) دریافت میکنید، مقادیر زیادی مواد شیمیایی ناسالم و تار وارد بدنتان می‌شود که میبایست از ورود آنها به بدن پرهیز شود.

 3 میلی گرم نیکوتین در چه تعداد سیگار وجود دارد؟

اگر شما در ویپ خود یک ایجوس 30 میلی لیتری با میزان نیکوتین 3 میلی گرمی دارید، در کل این ایجوس، حدود 90 میلی گرم نیکوتین وجود دارد. میشه حدس زد که یک سیگار حدود ۴ میلی گرم نیکوتین دارد. این بدان معناست که در ۲۳ نخ سیگار برابر یک بطری ایجویس 3 میلی گرم 30 میلی لیتر است. اگرچه زمان ویپینگ 30 میلی لیتر ایجویس مواد سمی و شیمیایی مضری که در سیگار موجود هست را در خود موجود ندارد.

فروشگاه اینترنتی ویپرزکو مرجع خرید ویپ، جوس، پاد و ماد و همراه با ضمانت پس از فروش و تنها نمایندگی رسمی شرکت گیک ویپ در ایران می باشد، جهت استعلام نمایندگی میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

www.geekvape.com/partners/

مشاهده ویپ ها
مشاهده پاد ها
مشاهده جوس ها
مشاهده لوازم جانبی ویپ

14 دیدگاه برای “چه میزان نیکوتین در ویپ برابر با سیگار کشیدن است ؟

  • احمد گفته:

   من سیگار اسی نقره ای میکشیدم که روی اون نوشته نیکوتین ۰٫۱ میلی گرم و تار ۱ میلی گرم و مونوکسیدکربن ۱ میلی گرم
   این کمترین مقدار نیکوتین سیگاره، یعنی الان که دارم سالت نیکوتین ۲۵ مصرف میکنم و سیگار نمیکشم مقدار نیکوتین بیشتری دریافت میکنم؟

   • farshid گفته:

    سلام دوست عزیز روزتون بخیر
    بله شما نیاز به استفاده از نیکوتین سالت ندارید میتونید از جوس های بیسیک با نیکوتین 3 میلی گرم استفاده کنید

 1. 9119368910 گفته:

  همه ی اینا درسته، ولی تاثیری که چه ایجوس یا سالت نیکوتینی روو چه دستگاهی با چه مقدار توان(چند وات) استفاده بشه هم اهمیتِ این داستان رو بالا میبره. په بسا منی که بالای 3 ساله سیگار رو کنار گذاشتم و از پاد استفاده میکنم، به این نتیجه رسیدم که اکثرِ سیگاریا مقدار نیکوتینِ وارده به بدنشون رو حتی حس هم نمیکنن، و اعتیاد به این قلمِ باریک و بَدبو صرفا اعتیاد به دیدنِ دودیه که بعد از هر کام از دهن بیرون میدن. مسئله بسیار گسترده تر از بحثی با این حجمِ کمه، درکل به نسبت دستگاهی که انتخاب میشه باید جوس یا سالت رو انتخاب کرد و باید درنظر گرفت چه سیگاری کشیه میشده، و این موضوع اصلا ساده نیست. مثلا کسی که وینستون اولترا میکشه(حالا هر تعداد نخی در روز)، اگر دستگاهِ مثلا 12 واتی انتخاب کرده، تووش حداقل سالت نیکوتینِ 20mg نیکوتین بریزه تا بتونه ارضای روانی بشه. و بازهم به گفته ی سایتِ خوبتون باید بگم اصلا نمیشه اعداد و ارقامِ دقیق گفت.حتی موردایی بوده همه ی اینا به درستی انتخاب شدن ولی بدلیل حساسیتِ فرد به طعم دهنده های خوراکی که به هیچ عنوان مضر هم نیستن، نتونسته استفاده بکنه و هنوز در دامِ سیگار گرفتاره. عذرخواهی میکنم که صحبتم طولانی شد. دقت در انتخاب و گرفتنِ مشاوره واسه انتخابِ درست رو به متخصصینش بسپارین. وقت بخیر.

 2. زهرا گفته:

  سلام من دستگاه ویپ گرفتم برای ترک سیگار ولی تاثیر نداشت بیشتر فک میکنم برای ترک قلیان مناسب باشه اخه ما دود سیگار رو به داخل میدیم ولی دود ویپ رو نمیشه داخل داد شایدم من بلد نیستم ولی حس سیگار کشیدنم کم نشد اگه کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× پشتیبانی آنلاین