جهت ارتباط با ما از طریق گفت و گوی آنلاین و واتس اپ اقدام نمایید

راهنمای کامل ویپینگ برای مبتدیان: راهی آسان برای ایجاد تغییر

بازگشت به نوشته‌ها
راهنمای کامل ویپینگ برای مبتدیان

راهنمای کامل ویپینگ برای مبتدیان: راهی آسان برای ایجاد تغییر

با نظردهی در پست های بلاگ 10 امتیاز کسب کنید
راهنمای کامل ویپینگ برای مبتدیان

فهرست مطالب

ویپینگ چیست؟

ویپینگ یا سیگار الکترونیک به عنوان یک جایگزین سالم تر برای سیگار طراحی شده است. ویپینگ اشتیاق شما به نیکوتین را بدون متحمل شدن عوارض سیگار برطرف می کند. برای افراد غیر سیگاری یا کمتر از ۱۸ سال، استفاده از ویپینگ را توصیه نمی کنیم.

این راهنما برای کمک به افرادی که قصد استفاده از ویپینگ به جای سیگار را دارند، تهیه شده است. ممکن است شما این کار را نکنید اما شخصی را در نزدیکی خود مانند یکی از اعضای خانواده یا یک دوست بشناسید که هنوز سیگار می کشد و این راهنما بتواند برای او مفید باشد. اگر چنین شخصی را سراغ دارید، لطفاً به آنها اطلاع دهید.

برای درک بهتر موضوع ویپینگ، هر بخش از این راهنما به عناوین مهم و اصلی تقسیم خواهد شد. ما مزایای استفاده از ویپینگ، انواع کیت هایی که در دسترس هستند و کیت استارتر ویپ مناسب برای شما را بیان خواهیم کرد. شما می توانید تمام این راهنما را بخوانید یا از طریق جدول راهنمای ما عناوین مورد علاقه خود را پیدا کنید.

آیا ویپینگ مضر است؟

به احتمال زیاد این متداول‌ترین سوال افرادی است که قصد جایگزین کردن سیگار با ویپینگ را دارند. این مهمترین سوال آنهاست. ویپینگ مخصوصا برای اینکه از سیگار کشیدن ضرر کمتری داشته باشد، طراحی شد. اما آیا اینگونه است؟

خطرات سیگار برای سلامتی

اجازه دهید ابتدا به سیگار نگاهی بیندازیم. میدانیم که سیگار جان ۵۰ درصد از افرادی که از آن استفاده می کنند را می گیرد. مطابق با بیانیه NHS، در زندگی بسیاری از افراد، بیماری های مهلک مرتبط با سیگار را بر جای می گذارد. 

استعمال دخانیات بزرگترین عامل مستقل بیماری های قابل پیشگیری و مرگ و میر قابل اجتناب در بریتانیا، با مرگ سالانه 100000 نفر بر اثر بیماری های مرتبط با سیگار، شامل سرطان است. - پژوهش و تحقیق درباره سرطان در سال 2015.

زمانیکه تنباکوی سیگار را روشن می کنید، جرمی به نام قطران تولید می شود که دلیل اصلی تمام بیماری های مرتبط با سیگار است. سیگار شامل بیش از 4000 ماده شیمیایی است که 70 مورد از آنها سرطان زا تشخیص داده شده اند و زمانی که تنباکو سوزانده می شود، این مواد شیمیایی به همراه قطران وارد بدن شما می شوند. مردم به خاطر نیکوتین سیگار می کشند، اما بر اثر قطران می میرند.

پروفسور مایکل راسل در 1976.

اکنون اطلاعاتی در رابطه با مرگ های ناشی از ویپ در آمریکا در دسترس قرار گرفته است. البته در گذشته تصور می شد مسبب تمام این ها ویپینگ است. اکنون مشخص شده است که پیامدهای سلامتی به وجود آمده، در اصل به دلیل محصولات بازار سیاه که دارای مواد غیرقانونی و خطرناک هستند، میباشد. می توانید در ادامه به پادکست Freakonomics گوش دهید.

زمانی که درباره ویپینگ صحبت می کنیم هیچ تنباکو، آتش و قطرانی وجود ندارد. علت اصلی اینکه چرا ویپینگ نسبت به سیگار ضرر کمتری دارد، همین تفاوت ساده است. 

در سال 2015  سازمان بهداشت عمومی انگلستان (PHE) نتایج مطالعه خود را تحت عنوان “سیگار الکترونیک: به روز رسانی اسناد” منتشر نمود. این گزارش تمام مدارک علمی موجود مرتبط با ویپینگ را بررسی کرده و همه ساله به روز رسانی می شود. آخرین به روز رسانی آن در فوریه 2019 انجام شد، و آنها از موضع خود حمایت کردند زیرا با توجه به تمام اطلاعاتی که در اختیار داریم:

” ویپینگ 95%  نسبت به سیگار کم خطر تر است.”

آزمایش ها و بررسی هایی که تا کنون انجام گرفته، به ما می گویند استفاده از سیگارهای الکترونیک ریسک کمتری به نسبت کشیدن سیگار در پی دارند. زیرا در آنها اشتعال و تنباکویی وجود ندارد. با وجود این، یک تفکر و عقیده نادرست در میان افراد شکل گرفته است. به این ترتیب که باور دارند سیگارهای الکترونیک به همان مقدار خطر دارند که سیگار مضر است. یا حتی بیشتر

پژوهش و تحقیق درباره سرطان در سال 2018

افزون بر این بر اساس برآیند آزمایشات و بررسی های ما استعمال سیگارهای الکترونیک تنها ایمن تر نیست. بلکه حتی کمیت و ارزش نیکوتینی که در آنها موجود است فرق چشمگیری با سیگارهای متداول ندارد. این می تواند به افرادی که قصد ترک سیگار از طریق کنار آمدن با میل خود به روشی ایمن تر را دارند، کمک کند.

دانشگاه کالج لندن در سال 2017

واضح است که نمی توان به دقت ریسک های سلامتی دراز مدت مرتبط با سیگارهای الکترونیک را مورد بررسی و آزمایش قرار داد. اما اطلاعات موجود حاکی از آن است که احتمال اینکه این خطرات از 5٪ خطرات ناشی از محصولات تنباکوی دودزا بیشتر باشد، وجود ندارد. اساسا ممکن است از این مقدار هم کمتر باشد.

کالج سلطنتی پزشکان در سال 2017

سازمان NHS که از مدت ها پیش از روش ویپینگ برای کمک به کنار گذاشتن سیگار حمایت کرده است، اکنون نیز سعی کرده با اظهار این مطلب به داستان سرایی‌ها درباره روش ویپینگ پایان بخشد: تعداد زیادی از مردم می اندیشند که نیکوتین برای سلامتی خیلی خطرناک است. در واقع، درست است که نیکوتین اعتیاد آور می باشد، اما مواد شیمیایی بسیار دیگری در دود و بخار تنباکو هستند که باعث حدودا تمام پیامدهای ناشی از سیگار می باشند.

کمپین NHS Stoptober در سال 2012

آیا نیکوتین مضر است؟

نیکوتین علت بیماری های ناشی از سیگار مانند سرطان و بیماری قلبی نیست، اما اعتیادآور است. البته یک باور عمومی غلط، مبنی بر اینکه ممکن است بر اثر استفاده از سیگار های الکترونیک دچار اوردوز نیکوتین شوید، وجود دارد. با این حال نه شما در معرض خطر مسمومیت هستید و نه موردی برای اوردوز ناشی از استنشاق مایع حاوی نیکوتین، به نام مایع الکترونیک، که در یک سیگار الکترونیک به بخار تبدیل می شود، وجود دارد. در نتیجه می توانید هر چقدر که نیاز داشتید، از سیگار الکترونیک خود برای کمک به مدیریت ترک نیکوتین و تمایل به سیگار خود استفاده کنید.

دکتر اندی مک ایون، مدیر اجرایی مرکز ملی ترک سیگار و آموزش در سال 2016

تفاوت بین ویپ و سیگار الکترونیک چیست؟

در کل ویپ و سیگار الکترونیکی با یکدیگر مشابه اند. در زمینه ویپینگ، تعداد زیادی از اصطلاحات مختلف برای کیت ها، ایجوس و سبک های آن وجود دارد که مصرف کنندگان تازه وارد به کلی گیج می‌کنند. در این راهنما، ما تعریف تمام اصطلاحات اصلی که شما نیاز خواهید داشت را تهیه کرده ایم. همچنین در انتهای این راهنما، یک واژه نامه اختصاصی از اصطلاحات را برای اطلاع بیشتر شما قرار داده ایم.

فواید ویپینگ چیست؟

فواید بسیاری برای ویپینگ وجود دارد، البته تنها در صورتی که شما سیگار می کشید. ما به هیچ وجه ویپینگ را به افراد زیر ۱۸ سال یا کسانی که در حال حاضر سیگار نمی کشند، توصیه نمی کنیم

ضرر آن کمتر از سیگار است

مطالعات مستمر و پی در پی حاکی از کاهش کیفی مضرات ویپینگ نسبت به سیگار کشیدن است. تعداد زیادی از سازمانهای بهداشت از جمله سازمان بهداشت عمومی انگلستان، NHS، کالج سلطنتی پزشکان و بنیاد قلب بریتانیا پیوسته در حال روی آوردن به حمایت از این تغییر هستند که در اینجا تنها تعدادی از آنها را نام بریدیم.

ضرر کمتر ویپینگ نسبت به سیگار

می تواند برای ترک کردن سیگار به شما کمک کند

سیگار کشیدن به عنوان عامل شماره یک مرگ قابل اجتناب در دنیا گزارش شده است. بدیهی ترین فایده این تغییر این است که ویپینگ موثرترین روش ترک است. مردم بیشتری در حال مشاهده اثربخشی ویپینگ به عنوان جایگزین دخانیات هستند و "در همین زمان در بریتانیای کبیر، در حدود 2.8 میلیون نفر از سیگارهای الکترونیک استفاده می کنند.

سازمان مرکزی آمار
ویپینگ بهترین روش برای ترک سیگار

موجب صرفه جویی در پول شما میشود

هزینه، یک نیروی پیشبرنده برای افرادی می باشد که می خواهند سیگار را ترک کنند و Ernst & Young اظهار کرده است: “بین هزینه سیگارها و استقبال از سیگار الکترونیک ارتباط وجود دارد. در کشورهایی با قیمت سیگار بالاتر، استفاده از سیگار الکترونیک بیشتر است.” ما تخمین می زنیم که با این تغییر می توانید بیشتر از 3000 پوند در سال صرفه جویی کنید، برای یادگیری بیشتر ، در ادامه ویدیوی تحلیل 2 دقیقه ای ما را ببینید.

ویپینگ سبب صرفه جویی در پول

رایحه بهتری خواهید داشت

تاثیراتی که سیگار کشیدن می تواند روی ظاهر و زیبایی داشته باشد، از تنفس بد تا تغییر رنگ انگشتان شما، مو و کاهش الاستیسیته پوست تان، چیزیست که بسیاری از مردم فراموش می‌کنند در نظر بگیرند. ویپینگ هیچکدام از این عوارض را روی بدن شما نخواهد داشت.

یکی از بزرگترین فواید ویپینگ این است که در دراز مدت به طرز چشمگیری ارزان تر از استعمال دخانیات است. ویدیوی سودمند ما درباره مقایسه قیمت را، که مقدار پولی که با این تغییر صرفه جویی خواهید کرد را با جزئیات توضیح می دهد، ببینید.

شرح کیت های ویپینگ

پیش از هر چیز، قدم اول بسوی ویپینگ را به درستی بردارید، برای شروع ویپینگ نیاز دارید یک کیت و ایجوس انتخاب کرده و شروع کنید، به همین سادگی. در زمان شروع، به یک چیز ساده و قابل اعتماد نیاز دارید. تمام کیت های ویپ به یک روش مشابه عمل می کنند، همه آنها از ترکیب یک منبع تغذیه و یک مخزن که ایجوس را حمل کرده و تا زمان بخار شدن گرم می کند، تشکیل شده اند. برای دیدن اجزای یک کیت ویپ استاندارد، نمودار زیر را مشاهده کنید.

در قسمت بعد، انواع اصلی کیت هایی که برای افرادی که برای اولین بار این تغییر را انجام می دهند، مناسب است را فهرست کرده ایم، آنها کیت های پاد، مخزن باز و سیگالیک هستند. این کیت ها زیر مجموعه چترواژه ” کیت ویپ استارتر” میباشند. هر کیت شامل تمام سخت افزاری که برای شروع ویپینگ نیاز دارید، می باشد. ممکن است نیاز داشته باشید به صورت جداگانه مقداری ایجوس خریداری کنید. ممکن است این کیت ها کمی متفاوت از یکدیگر به نظر برسند اما همان گونه که پیش از این بیان شد همه به یک روش مشابه عمل می کنند، به این صورت که یک باتری توان لازم برای تولید گرما از طریق کویل یا سیم پیچ را فراهم می کند تا مایع الکترونیک را بخار کند. 

انواع کیت های ویپ

انواع کیت های ویپ 

با اینکه تمام کیت های ویپ به صورتی طراحی شده اند که شامل یک باتری و مخزن باشند، سه نوع متمایز از کیت های ویپ موجود است. برای کمک به درک بهتر شما از چگونگی آنها و نوعی که برای شما مناسب تر است، در ادامه به صورت خلاصه آنها را شرح داده ایم.

پاد سیستم

کیت های پاد به احتمال زیاد از آن جهت که ساده ترین ویپ کیت موجود هستند، محبوبیت فراوانی پیدا کرده اند. آنها از یک پاد یا غلاف سوخت مایع قابل تعویض یا از پیش پر شده و یک باتری ساخته شده اند. تفاوت های مهمی بین این دو مدل وجود دارد که در ادامه شرح داده شده است.

کیت های پاد از پیش پر شده کمترین مقدار تعمیر و نگهداری را نیاز دارند، آنها از پادهایی که با ایجوس حاوی مزه ها و درجات مختلف نیکوتین در دسترس از پیش پر شده اند، استفاده می کنند. به محض اینکه خالی شوند، جدا شده و با یک پاد جدید تعویض می شوند.

برای کاربرانی که توقع دارند همراه این کیت، ایجوس انتخابی خود را استفاده کنند، کیت های پاد قابل تعویض گزینه های بیشتری برای طعم و درجه نیکوتین در اختیارشان قرار می‌دهند. این پادها امکان چندین مرتبه پر شدن دوباره را دارا می باشند، تنها زمانی که مزه بدی پیدا کنند یا عملکرد آنها دچار مشکل شود، به تعویض نیاز دارند.

ویپ

این مدل در ظاهر آشناترین ویپ است که از ترکیب یک مخزن و یک باتری تشکیل شده است. پیش از عرضه کیت های پاد، به کاربران جدید انتخاب کیت مخزن باز توصیه می شد و در حال حاضر همچنان محبوبیت بسیاری دارد.

لازم است کاربران تعمیر و نگهداری منظم اما ساده ای را از جمله دوباره پر کردن مخزن و تعویض کویل در زمان اختلال در مزه یا عملکرد آن انجام دهند. با این نوع کیت ها شما می توانید ایجوس خود را انتخاب کنید، که باز هم گزینه های بیشتری درباره مزه و درجه نیکوتین در اختیار شما قرار می دهد.

MTL و DTL چه چیزی هستند؟

دو عبارت MTL (دهان به ریه) و DTL (مستقیم به ریه) که متداولترین اصطلاحات در ویپینگ هستند، به دو سبک و مدل ویپینگ، با کیت هایی که از هر دو مدل پشتیبانی می کنند، اشاره دارد.

ویپینگ MTL، استنشاق بخار به درون دهان و سپس به داخل ریه هایتان، مشابه روشی است که در حال حاضر سیگار می کشید. بیشتر کیت های ویپ استارتر، برای پشتیبانی از این شیوه ویپینگ مقدار بخار مناسبی تولید می کنند.

ویپینگ MTL

در ویپینگ DTL، شما بخار را مستقیماً و بدون اینکه اول در دهان تان نگه دارید، به ریه های خود وارد می کنید. روش مستقیم به ریه، شیوه ای از ویپینگ است که بیشترین ارتباط را با دستگاه های پیشرفته تری که کیت های ساب اهم نامیده میشوند، دارد. استفاده صحیح از این کیت ها به دانش بیشتری نیاز است، و از آنجایی که برای استفاده در اوایل این تغییر توصیه نمی شوند، می توانید از آن در زمانی که تجربه بیشتری به دست آوردید، استفاده کنید.

ویپینگ DTL

چگونه ویپینگ را شروع کنم؟

اکنون که درک بهتری از اینکه ویپینگ چیست و چگونه عمل میکند دارید، زمان آن است که آن را شروع کنید. برای شروع ویپینگ، شما نیاز خواهید داشت که یک کیت و ایجوس انتخاب کنید. برای راهنمایی شما در این زمینه، چکیده ای از فواید و مضرات کیت های ویپ مختلف، به همراه توضیح کاملی درباره اینکه ایجوس چیست و کدام جوس برای شما مناسب است را خواهید یافت.

من به چه ویپ کیتی نیاز دارم؟

پیش از این در بخش انواع اصلی دستگاه های ویپینگ پیشنهادی برای کاربران جدید با پاد یکبار مصرف، پاد و ویپ آشنا شدیم. انتخاب کیت مناسب، یک قدم مهم در تعویض سیگار کشیدن با ویپینگ برای شما است. در ادامه فواید و مضرات انواع کیت پیشنهادی را فهرست کرده ایم.

این پاد یکبار مصرف یک شروع فوق العاده برای ویپینگ است چه به شما برای عادت کردن به ایده و استفاده از ویپ به جای سیگار کمک خواهد کرد.

به دلیل اندازه کوچک آن، شما می توانید یکی از آنها را در جیب یا کیف خود گذاشته و زمانی که نیاز داشتید، از آن استفاده کنید. زمانی که باتری و ایجوس آن تمام شوند، نیازی به شارژ یا دوباره پر کردن آن نیست. شما میتوانید استفاده از یکی دیگر را شروع کنید.

با اینکه اقتصادی ترین مدل نیستند، قیمت پایین بی نظیرشان، آنها را به یک انتخاب وسوسه انگیز برای کسانی که برای اولین بار قصد تصمیم درباره مناسب بودن ویپینگ برای خود را دارند، تبدیل می کند. در اکثر موارد از یک یا دو پاد یکبار مصرف استفاده کرده و سپس آن را با نوع کیت متفاوتی عوض می کنید.

پاد یکبار مصرف، ترک سیگار با ویپینگ

به کوچکی و سادگی استفاده از یک پاد یکبار مصرف است، بارزترین تفاوت آنها در این است که می توان باتری این پاد ها را پس از اتمام مجددا شارژ نمود. به علاوه آنها از کارتریج های ایجوس از پیش پر شده قابل تعویض (موسوم به کارتومایزرها) در طیفی از درجات و مزه ها استفاده می کنند.

نسبت به پاد یکبار مصرف به صرفه تر بوده، همچنان به مقداری کمی تعمیر و نگهداری نیاز دارند که باید به آن توجه شود. برای موقعی که متوجه شوید در حال تمام کردن ایجوس هستید، اتومایزر جایگزین به اندازه لازم کوچک هستند که بتوانید آنها را به عنوان ذخیره با خود داشته باشید.

باتری این دستگاه ها برای اینکه دستگاه را بیش از حد حجیم نکند، تعمدا کوچکتر شده اند. اگر به دنبال دستگاهی با باتری بزرگتر هستید، لازم است به دنبال وسیله بزرگتری باشید.

پاد، ترک سیگار با ویپینگ

از آنجایی که ویپ کیت در بین کیت های پیشنهادی کوچکترین نیست، معمولاً باتری های بزرگتری خواهد داشت. در نتیجه ویپینگ بیشتری را در بین دفعات شارژ تجربه خواهید کرد.

به منظور تعمیر و نگهداری از این کیت ها باید آنها را به طور منظم مجددا پر کرده و بیاموزید که چگونه کویل ها یا سیم پیچ های خود را تعویض کنید. هزینه دراز مدت آنها به خرید کویل های جدید و مایع الکترونیک بیشتر محدود می شود. برای هر بسته کویل ها از پادهای از پیش پر شده یا قابل تعویض ارزانتر خواهند بود.

ویپینگ

به دنبال پیشنهادات کیت های ویپ استارتر هستید؟

فروش کیت های ویپ.

انتخاب اولین کیت ویپ شما می‌تواند پروسه دلهره‌آوری داشته باشد، و بدون شک می‌تواند پیامدهایی را درباره اینکه ماجراجویی ویپینگ شما چگونه پیش خواهد رفت، داشته باشد. بهتر است ویدیوی ما را که چیزی را که باید در نظر بگیرید و دیگر نکات مفید برای انتخاب اولین کیت ویپ تان را توضیح می‌دهد، مشاهده کنید.

E-LIQUID ایجوس چیست؟

E-LIQUID یا ایجوس در دستگاه های ویپ حرارت داده میشود تا بخار قابل مشاهده ای را تولید نماید. این مایع بر پایه دو ماده اولیه که به وفور در مواد غذایی، داروها و لوازم آرایشی یافت می شوند یعنی PG (پروپیلن گلیکول) و VG (گلیسیرین گیاهی) تشکیل شده است. همچنین مواد طعم دهنده، معمولاً نیکوتین و مقداری آب مقطر نیز در کنار PG و VG وجود دارند.

VG یک ماده طبیعی مشتق شده از گیاهان است، برای افزایش غلظت در ایجوس استفاده می شود و همچنین مقدار بخار بیشتری ایجاد خواهد کرد. PG روان کننده است و به عنوان پایه تعلیق طعم دهنده ها و نیکوتین بکار می رود.

چه جوسی را باید انتخاب کنید؟

زمانی که نوبت به انتخاب ایجوس میرسد، لازم است موارد زیر در نظر گرفته شوند:

 • غلظت
 • درجه نیکوتین
 • مزه

میزان غلظت؟

درصد VG/PG یک جوس همواره تا زمانی که به مقدار 100٪ برسد افزایش می یابد، به عنوان مثال، 50% VG / 50% PG  یا 70% VG / 30% PG.

برای یک کیت ویپ استارتر، ما جوس با درصد PG بالاتر را پیشنهاد میکنیم، این جوس روان تر خواهد بود و بتوان کمتری برای گرم شدن نیاز خواهد داشت، در نتیجه برای دستگاه های پاد، پاد های یکبار مصرف و ویپ نوع دهان به ریه عالی می باشد. یک جوس با 50% PG نقطه شروع خوبی خواهد بود.

E-LIQUID های با درصد VG بالاتر غلیظ تر خواهند بود، در زمان استفاده مقدار بخار بیشتری ایجاد خواهند کرد، با این حال به توان بیشتری نیز برای این کار نیازمند. E-LIQUID های با درصد PG بالاتر رقیق تر بوده و بخار کمتری ایجاد خواهند کرد که موجب می شود برای ویپینگ های نوع دهان بری ایده آل شوند. 

میزان تاثیرگذاری؟

انتخاب تاثیر نیکوتین ایده‌آل برای شما از چیزی که فکر میکنید ساده تر است، این انتخاب بر اساس تعداد سیگار هایی که در یک روز می کشید و تاثیر آنها صورت می گیرد. اثرگذاری خیلی کم نمی‌تواند تمایل شما را برآورده سازد و شما را به سمت سیگار برمی گرداند. در حالی که اثر نیکوتین خیلی بالا نیست می‌تواند موجب سردرد و سرگیجه و همچنین ناهنجاری و خشکی زیاد گلوی شما شود.

دیاگرام زیر بر اساس مقداری که در حال حاضر سیگار می کشید، نقطه شروع خوبی خواهد بود. به یاد داشته باشید، همیشه بهترین کار برای اینکه مطمئن شوید میل شما برآورده میشود، این است که از مقادیر بالا شروع کنید و در طول مسیر خود آن را کاهش دهید.

1 تا 5 سیگار در روز 6 تا 12 میلی گرم
5 تا 10 سیگار در روز 12 تا 18 میلی گرم
بیشتر از 10 سیگار در روز 18 تا 20 میلی گرم

 چه طعمی؟

یافتن طعم و مزه ایده آل تان آخرین گام در انتخاب اولین جوس شماست. وقتی موضوع صحبت طعم و مزه باشد مهم است به خاطر داشته باشید که این چیزی است که قرار است بخواهید تمام روز آن را ویپ کنید. وقتی که برای اولین بار تغییر رویه می دهید، احتمالاً متوجه می شوید که به خاطر یک حس آشنا، به سمت طعم تنباکو جذب می شوید، اما به یاد داشته باشید که آنها دقیقاً مزه سیگار را ندارند. زمانی که برای اولین بار تغییر رویه میدهید احتمالاً متوجه لذت خود از طعم یک میوه ساده یا منتول خواهید شد. برای اینکه بدانید کدام طعم را دوست دارید، چند مزه را امتحان کنید.

همینطور که به ویپینگ و ترک سیگار ادامه می دهید، حس چشایی شما بهبود خواهد یافت. این یک فرصت عالی برای تجربه کردن جوس های جدید است. تغییر طعم ها یک روش امتحان شده برای اطمینان از اینکه دیگر به سمت سیگار کشیده نمی شوید، می باشد. بر طبق گفته ها برخی افراد یک مزه که عاشق آن هستند را پیدا کرده و آن را ادامه میدهند.

کویل های ویپ چه چیزی هستند؟

سیم پیچ ها یا کویل های ویپ در مخازن و پادهای تمام مدل های ویپ یافت می شوند. آنها از یک قطعه سیم پیچی شده که به صورت معمول با یک فتیله یا افروزه پنبه کاور شده است، ساخته شده اند. فتیله پنبه ای، جوس نگهداری شده در مخزن یا پاد شما را جذب کرده، همزمان خود سیم جوس را تا زمانی که به بخار تبدیل شود، گرم می کند.

هر نوع از ویپ کیت از یک سیم پیچ مخصوص استفاده خواهد کرد، دو دسته جامع و جداگانه برای آنها وجود دارد. دهان به ریه و ساب اهم.

کویل‌های دسته دهان به ریه با مقاومت بالای 1.0 اهم به کار می روند. آنها بخار کمتری تولید کرده و توان کمتری برای استفاده از آنها لازم است. این دسته کویل هایی هستند که اغلب برای کیت های ویپ دهان به ریه همچون کیت های پاد، پاد های یکبار مصرف و کیت های مخزن باز  مورد استفاده قرار می گیرند.

کویل های ساب اهم آنهایی هستند که برای مقاومت زیر 1.0 اهم به کار می روند، آنها به توان بیشتری برای گرم کردن نیاز دارند و مقادیر بیشتری از بخار را تولید می کنند. این کویل ها برای مخازن و کیت های پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرند. از آنجایی که ما استفاده از کیت یا سیم پیچ ساب را برای اولین دفعات ویپ کردن پیشنهاد نمی کنیم، می توانند برای استفاده شما در آینده در نظر گرفته شوند.

در نهایت همه کویل ها به تعویض نیاز دارند، آنها به مرور زمان طعم ناخوشایندی ایجاد کرده و غیر قابل استفاده خواهند شد. تعویض کویل های شما، اگر چگونگی آن را بدانید، یک پروسه ساده است، دفترچه راهنمایی که به همراه کیت شما می آید دستورالعمل های مشخصی را  در اختیار شما قرار خواهد داد. به یاد داشته باشید، در صورتی که از کیت پاد استفاده می کنید، احتمالاً قادر به تعویض کویل نخواهید بود، در این مورد لازم است خود پاد تعویض شود.

انواع ویپینگ

کویل های ویپ چگونه کار می کنند؟

کویل ها درون مخزن، پاد یا کارتریج ویپ شما قرار می گیرند، از این رو شما قادر نخواهید بود به درستی چگونگی کار آنها را در واقعیت مشاهده کنید. در ادامه شما میتوانید به صورت گام به گام چگونگی گرم شدن کویل ها و به وجود آمدن بخار را مشاهده نمایید. با اینکه احتمالاً سبک های مختلفی از کویل ها در مقاومت های مختلف موجود است، تقریباً همه آنها به روش مشابهی عمل می کنند.

کویل ویپ

کیت های ویپ از یک المان حرارتی فلزی به اسم کویل استفاده میکنند، که از یک سیم پیچیده شده به همراه یک فتیله پنبه ای ساخته شده است. فتیله پنبه ای جوس نگهداری شده در مخزن، پاد یا کارتریج شما را جذب می کند.

کویل فلزی نیروی باتری دستگاه را تغییر داده و به گرما تبدیل می کند. این گرما برای تبدیل جوس موجود در فتیله پنبه ای به بخار مورد استفاده قرار می گیرد.

این بخار از دهانه کویل بالا رفته و سپس توسط کاربر استنشاق می شود.

بهترین ترکیب E-LIQUID و کیت ویپ چیست؟

تا اینجا باید در کنار یادگیری نکات ظریف ایجوس  از ” E-LIQUID چیست و چه چیزی را باید ویپینگ کنم؟” از بخش ” من به چه ویپ کیتی نیاز دارم؟” به درک درستی از نوع دستگاه ویپینگی که نیاز دارید رسیده باشید. می توانید برای بررسی انتخاب های خود از دیاگرام زیر استفاده نمایید:

مقدار جوس برای ویپینگ

چگونه E-Liquid و VAPE را نگهداری می کنید؟

این یکی از متداول ترین سوالاتی است که پرسیده شده است.

در کل بهتر است کیت ویپ و جوس خود را در یک مکان خنک، خشک دور از نور مستقیم خورشید، ترجیحاً در یک کابینت تاریک، خشک و همواره دور از دسترس کودکان (و حیوانات خانگی!) نگه دارید.

پلاستیک PET به کار رفته در تولید بطری ها هم مقاوم و هم قابل بازیافت است، با این حال با توجه به شفافیت آنها، لازم است دور از نور مستقیم خورشید باشند زیرا اگر برای مدت طولانی در معرض آن باشند، ضمن اینکه طعم آن خراب میشود، نیکوتین هم می تواند فاسد شود. در صورتی که در اطراف شما بچه کوچکی وجود داشته باشد یا در صورت واژگون شدن، درپوش های ایمن برای کودکان امنیت بیشتری را فراهم میکنند.

برای دستگاه های ویپ، توصیه می‌کنیم (در جایی که امکان دارد) ویپ خود را به حالت ایستاده نگهداری کنید. این به این خاطر است که زمانی که این دستگاه به صورت افقی خوابانده شود، احتمال نشتی آن افزایش می یابد. با توجه به اینکه این دستگاه یک قطعه الکترونیکی است، مهم است که دقت کنید هرگز دستگاه خود را در نزدیکی آب یا هر مایع دیگری قرار نداده و همواره دور از دسترس کودکان نگه دارید.

هر زمان امکان داشت، باید دستگاهتان را در صورت عدم استفاده خاموش کنید تا از فعال شدن تصادفی آن (به عنوان مثال در کیف یا جیب شما) جلوگیری شود. اگرچه برخی از دستگاه ها (به خصوص دستگاه های پاد) عملگر روشن/خاموش را ندارند. برای این نوع کیت ها پیشنهاد می شود مخزن/پاد را جدا کنید که تاثیر مشابه خاموش کردن آن را خواهد داشت.

ایمنی باتری

باتری های جدا شونده در کیت های استارتر ابتدایی و دستگاه های پاد به ندرت یافت می شوند، اما در صورتی که دستگاهی که خریداری کردید از آنها استفاده میکند، به دلیل افزایش احتمال انفجار در صورت تماس در زمان تعویض یدکی یا اتصال کوتاه ناشی از کلیدها، همیشه توصیه میشود که باتری های خود را در صورت عدم استفاده در یک کیس محافظ نگهداری کنید. در ادامه این مسئله به صورت اینفوگرافیک ایمنی باتری به تفصیل توضیح داده شده است. شما می توانید تنوع کیس های محافظ باتری ما را در دسته بندی لوازم جانبی باتری ما بیابید.

زمانی که از باتری ها استفاده نمی کنید آنها را به صورت مناسبی نگهداری کنید. هرگز از باتری که آسیب دیده یا پوشش آسیب‌دیده دارد استفاده نکنید.
باتری خود را در معرض گرما یا سرمای شدید قرار ندهید. باتری های خود را از یک منبع قابل اعتماد خریداری کنید.
اجازه ندهید باتری های جدا یا شل شده با لوازم رسانا مانند کلید ها و سکه ها تماس پیدا کنند. بازه آمپر باتری خود را چک کنید.
اجازه ندهید باتری شما با آب تماس پیدا کند. در زمان شارژ باتری ها را بی توجه رها نکنید.

بدون توجه به میزان کارآزمودگی، ایمنی باتری بخش مهمی از ویپینگ است. برای اطلاعات بیشتر، راهنمای ایمنی باتری اختصاصی ما را مشاهده نمایید.

نیکوتین سالت چیست؟

تا همین اواخر، تمام نیکوتین موجود در e-liquid های استاندارد، نیکوتین با پایه آزاد بود که صدمه محسوسی به گلو وارد می آورد و در غلظت های تا 20 میلی‌گرم، که حد مشخص شده توسط قانون بریتانیا است، عرضه می شود. نیکوتین های نمک آخرین دستاورد در ویپینگ است و ثابت شده برای کاربرانی که مستقیماً از سیگار به آن روی می آورند، موفق می شوند.

e-liquid های سالت نرخ جذب نیکوتین سریعتری را در بدن به وجود می آورد. این باعث می شود یک پک از این نیکوتین در مقایسه با e-liquid های با نیکوتین معمولی، تمایلات را برای مدت بیشتری برآورده کرده و همچنین صدمه کمتری به گلو وارد کند. سالت نیکوتین به طور طبیعی در گیاهان تنباکو یافت می شوند، و استفاده از آنها در مایع الکترونیک به نحوی طراحی شده که به ویپ کننده احساس نزدیک تری به سیگار کشیدن بدهد. به علاوه مهم است دقت کنید که علیرغم اسم آن، هیچ سدیمی در این e-liquid ها وجود ندارد، درنتیجه ابدا طعم نمک نمیدهند.

در کل شما e-liquid های نیکوتین سالت را با مقادیر 10 و 20 میلی گرم یا بین آنها خواهید یافت و اکثرا با نسبت های 50 تا 60 درصد VG در دسترس میباشند. از این رو برای تجربه بهتر، توصیه می‌شود سالت نیکوتین را با کیت‌های MTL کم توان یا دستگاه های پاد استفاده کنید.

می‌توانید برای داشتن یک بینش مختصر و مفید به فواید و مضرات نیکوتین سالت در جدول زیر نگاهی بیندازید، اگر می‌خواهید درباره نیکوتین سالت بیشتر مطالعه کنید، پست کاربردی وبلاگ ما را بررسی نموده یا ویدیوی ” نیکوتین نمک چیست؟” ما را تماشا کنید!

فواید نیکوتین سالت

 • محتوای نیکوتین بالا به این معناست که کمتر از معمول به ویپ احساس نیاز خواهید داشت.
 • تمایلات را برای مدت طولانی تری برآورده می سازد.
 • به صرفه جویی در جوس و عمر باتری کمک می کند.
 • تاثیر کمتری روی طعم می گذارد.
 • برای دستگاه های وات پایین MTL  و کیت های پاد ایده آل است.
 • ماندگاری طولانی تر نسبت به نوع freebase

مضرات نیکوتین سالت

 • مقادیر بالای نیکوتین ممکن است برای شما مناسب نباشد.
 • برای غلظت های VG بالا در دسترس نیست بنابراین برای افرادی که دود بزرگ را ترجیح می دهند ایده آل نیست.
 • به اندازه نیکوتین با پایه آزاد در دسترس نیست.

ویپینگ ساب اهم چیست؟

زمانی که سخن از آغاز کردن ویپینگ به میان می آید، بعید است که از کیت ساب اهم استفاده کنید، دلیل ساده پشت این موضوع این است که این سبک از کیت ها اساسا به توان بیشتری نیاز داشته و برای ویپینگ مستقیم به ریه طراحی شده اند.

ویپینگ ساب اهم به ویپینگ با کیتی گفته می شود که از کویل های ساب اهم استفاده می کند، که هر کویلی که مقاومت آن کمتر از 1.0 اهم باشد، است. برعکس کیت های پلاس اهم (کیت هایی که از کویل با مقاومت بالای 1.0 اهم استفاده می کنند) توان خروجی کمتری داشته و بخار کمتری تولید می کنند، آنها به صورت معمول برای ویپینگ دهان به ریه استفاده می شوند.

TPD چیست؟

TPD یا دستورالعمل محصولات تنباکو بخشی از قوانین اتحادیه اروپا می باشد که به منظور تنظیم بهتر تولید، فروش و مصرف محصولات وابسته به ویپینگ ایجاد شد. به دلیل چنین مقرراتی است که ویپینگ می تواند ایمن تر شود، به این معنی که افراد نمی توانند تنها یک محصول را تولید کرده و آن را به دلخواه خرید و فروش کنند.

شاید بزرگترین اثر مثبت TPD، این باشد که محصولات را ملزم می کند تا پیش از این که به فروش برسند، به دقت آزمایش شوند، که شامل گزارش های جامع سم شناسی نیز می شود. به علاوه فهرستی از مواد اولیه ممنوع وجود دارد که دیگر نمی توان از آنها در e-liquid ها استفاده کرد.

قوانین TPD که بیشتر روی تولیدکنندگان تاثیر می گذارد به قرار زیر است: 

 • مخازن ویپ یا اتمیزر نمی توانند بیش از 2 میلی لیتر مایع الکترونیک را نگه دارند.
 • مقدار نیکوتین به 20 میلی گرم در هر میلی لیتر محدود می شود.
 • هرمایع الکترونیک دارای نیکوتین تنها می تواند در بطری های 10 میلی لیتری به فروش برسد.

به مطالعه بیشتر درباره TPD علاقه مند هستید؟

اینجا کلیک کنید تا بیشتر درباره قوانین TPD بیاموزید.

چرا مردم در ویپینگ شکست می خورند؟

متغیرهای زیادی وجود دارد که چرا برخی از افراد ویپینگ را ترک کرده و به سیگار بر میگردند. اساساً این مسئله به دلیل آموزش غلط یا انتخاب محصولات نادرست است. ایجاد این تغییر یک پروسه تحسین برانگیز است و نیازمند پیگیری همراه با اراده، تلاش و پشتکار در کنار عرضه اطلاعات صحیح متناسب با سبک زندگی شما می باشد. اینجاست که ممکن است افراد با مشکل روبرو شوند:

انتخاب اشتباه

احتمالا این رایج ترین عامل در بین افرادی است که از ویپینگ منصرف می شوند. باید به خاطر داشته باشید که به لحاظ تئوری، ویپینگ همچنان در سالهای شکل گیری خود قرار دارد، در نتیجه آموزش های مرتبط با ویپینگ آنگونه که لازم است در مقیاس وسیعی موجود نیست. زمانی که برای اولین بار به اطلاعات اولیه ویپینگ دست می یابید، همچون اردکی هستید که برای اولین بار به آب رسیده است.

اضافه بر این، بسیاری از ویپرهای تازه کاری که اینکه کدام محصول برای ایشان بهتر است را اشتباه متوجه می شوند، احتمالاً و اغلب دستگاه های پیشرفته با درجات نیکوتین اشتباه و همچنین جوس نامناسب برای کیت انتخابی شان، توصیه شده است. این مسئله می تواند موجب تجربه اولیه ناخوشایندی در کاربران شده یا به به طور ساده میل نیکوتین آنها را برآورده نکند. یعنی این احتمال وجود دارد که آنها تسلیم شده و به گزینه کم دردسرتر سیگارها برگردند.

زمانی که شما ویپینگ را شروع می‌کنید، ممکن است نسبت به انتخاب همان کیتی که دوستتان یا یکی از اعضای خانواده شما استفاده می کند، وسوسه شوید. در صورتی که این احتمال وجود دارد که آنها تجربه بیشتری نسبت به شما داشته باشند و این کیت ممکن است برای یک کاربر تازه کار بسیار پیشرفته باشد. امتحان کردن کیت های مختلف برای پیدا کردن چیزی که شما دوست دارید همیشه مفید است، اما به یاد داشته باشید که کیت های پیشرفته بنابر دلایلی اینگونه نامیده می شوند.

دقت و توجه لازم

این مورد نیز مجدداً به آموزش ویپینگ و تعمیر و نگهداری از کیت ویپ شما مربوط است. برای مثال، اگر چگونگی پر کردن مجدد مخزن/پاد خود را یاد نگرفته باشید، این کار می تواند موجب نشتی دستگاه شما شود، یا اگر نحوه تعویض کویل های خود را یاد نگرفته باشید، آگاه این مسئله می تواند منجر به طعم سوختگی، تلخ، همچنین پک های خشک شود که به هیچ وجه خوشایند نیست!

 این نکات اولیه باید در دفترچه های راهنمای کاربر محصولات آمده باشد، اما اگر نبود، ما همیشه برای پیشنهاد دادن دستگاه یا کمک به حل مشکلات شما حاضر و آماده هستیم. بهتر است فهرست راهنماهای کاربردی ما را که نکات اولیه ویپینگ برای مبتدیانی که به این تغییر روی آورده اند را توضیح می دهند، مشاهده نمایید.

پشتکار

وقتی صحبت ترک عملی سیگار به میان می آید، چالش واقعی ماندن بر سر تصمیم ترک سیگار است. هیچ راه یک شبه ای وجود ندارد و احتمالاً به مقداری تلاش از سمت شما برای عادت کردن به پیچ و خم های ویپینگ دارد، اما از نظر بالینی ثابت شده که به میزان قابل توجهی به شما در تلاش برای ترک تنباکو کمک می کند. دلیل اصلی اینکه چرا ویپینگ سه برابر بیشتر از NRT (درمان جایگزین نیکوتین) موفق بوده است، این واقعیت است که بعضی افراد جنبه روانی و ظاهری سیگار کشیدن را خوشایند می‌دانند که ویپینگ دقیقاً از روی آن شبیه سازی شده است.

اجازه دهید وانمود نکنیم که سیگار چیز خوشایندی نیست، چون به همین خاطر است که مردم به آن معتاد می شوند. اعتراف به این موضوع هیچ اشکالی ندارد و با انجام ویپینگ، میل به نیکوتین را به شیوه ای که ۹۵ درصد ضرر کمتری دارد، به وسیله تاثیر مشابه در دم/بازدم برآورده می کنید. افزون بر این، بر طبق MRHA (آژانس نظارتی داروها و محصولات بهداشتی)، تغییر رویه از سیگار به ویپینگ در بریتانیا، موجب صرفه جویی 74000 پوند میشود.

چیزهای کوچکی مانند تعیین هدف برای خودتان موجب بهبود موفقیت در این تغییر می شود. به عنوان مثال، اگر در روز 10 سیگار بار می کشیدید، پس تلاش کنید در هفته اول آن را به 8 سیگار با کمی ویپ کاهش دهید، سپس در هفته بعدی سیگار را به 6 عدد در روز و سپس 4 عدد در روز و به همین منوال تا زمانی که دیگر هیچ سیگاری نکشید، کاهش دهید. هیچ جواب صحیح یا غلطی وجود ندارد و اگر هر از گاهی دوباره به سیگار کشیدن برگردید، خودتان را به خاطر آن مواخذه نکنید، تنها به سادگی دوباره سوار این اسب شوید و دوباره شروع کنید.

به منظور کمک به شما برای ماندن در این مسیر، در این قسمت چند نکته مفید برای ویپرهای جدید آورده شده است:

آداب ویپینگ

اکثر موسسات عمومی قوانین خاص خود را برای استفاده از ویپینگ دارند، در حالی که برخی با آن مانند سیگار کشیدن رفتار می کنند، برخی کاملا موافق آن هستند و آن را با خیال راحت مجاز میدانند. همیشه بهتر است از قبل چک کنید که به هر حال ویپینگ مجاز باشد. اما این همچنان به عهده شماست که بسنجید در یک شرایط اجتماعی قابل قبول برای روشن کردن دستگاه خود هستید یا خیر. همیشه باید ملاحظات ویپینگ در نظر گرفته شود، همچنین ابرهای بزرگ تولید شده از دستگاه شما ممکن است برای عابران تجربه آزار دهنده ای باشد و همچنین برای مثال اگر در حال رانندگی باشید، یک خطر به حساب می آید.

برای اطلاعات بیشتر درباره آداب ویپینگ، راهنمای اختصاصی ما را مشاهده نمایید

ضمن اینکه شاید در اولین ویپ خود به طعم خاصی خو بگیرید، این احتمال وجود دارد که در هفته ها یا ماه های پیش رو از آن خسته شوید. ما همیشه توصیه می‌کنیم آنها را با هم ترکیب کنید و به امتحان کردن ترکیب های جدید ادامه دهید. زیرا اینکه طعم های فراوانی هستند که از وجود آنها اطلاع نداشتید، دلیلی برای ادامه ویپینگ به شما خواهد داد. همچنین توجه به شرایطی که به عنوان “زبان ویپرها” شناخته می شود، اهمیت دارد. زیرا در آن یک ویپر توانایی چشیدن مایع الکترونیک را از دست می دهد و چیزی مانند یک پوشش ضخیم روی زبان رشد می کند. این اتفاق معمولا زمانی درمان میشود که به یک مزه متفاوت به علاوه هیدراته کردن مداوم روی آورید.

صفحه e-liquid سفارشی ما را که به شما این امکان را میدهد تا با فیلتر کردن علاقه و اولویت های خود به راحتی چیزی را که واقعا می خواهید انتخاب کنید، مشاهده نمایید.

جمع بندی

جمع بندی

به طور کلی، شما گام بزرگی را در ایجاد تغییر از سیگار به ویپینگ برداشته اید. باید به خودتان افتخار کنید! با ترک سیگار، شما در مسیر خود به سمت یک زندگی سالم تر و موفق تر هستید. امیدواریم با دانش اولیه ای که از این راهنمای ویپینگ به دست آورده اید، بتوانید سختی آن را پشت سر بگذارید و سیگاری های بیشتری را آموزش دهید تا این تغییر را در خودشان ایجاد کنند.

هر زمان دچار ابهام شدید یا وقتی در سخت شدن اوضاع به کمک نیاز داشتید، می‌توانید به این راهنما و فهرست‌های کشویی آن مراجعه کنید. موفق باشید و به یاد داشته باشید که به آن ادامه دهید، این تغییر یک دو ماراتن است، نه یک دو سرعت!

اگر در مورد موضوعات مطرح شده در اینجا یا به طور کلی ویپینگ سوالی دارید، لطفاً از طریق شماره 09373333019 با تیم خدمات مشتری ما تماس بگیرید یا برای ما ایمیل ارسال کنید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.بخش های ضروری با علامت (*) مشخص شده اند.

بازگشت به نوشته‌ها
شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید:

همراهان عزیز ویپرزکو، تمامی سفارشات شما طی این روزها، در حالت عادی پردازش و برای شما در سریع ترین زمان ممکن ارسال خواهد شد. پس با خیال راحت سفارش خود را ثبت کنید.

×